Zeszyty Terrarystyczne nr 1/2011 (01)

This is a SEO version of Zeszyty Terrarystyczne nr 1/2011 (01) Page 1
To view this content in Flash, you must have version 8 or greater and Javascript must be enabled. To download the last Flash player click here

Chcę kupić numer drukowany

Agama brodata w ciągu ostatnich kilku lat stała się jednym z najpopularniejszych gadów hodowanych w polskich domach. Zdobyła sympatię dzięki stosunkowo łatwym warunkom utrzymania, żywienia oraz możliwości szybkiego oswojenia. Zwierzę to raczej nie przejawia agresji w stosunku do ludzi. Rzadko gryzie, drapie i bije ogonem, co najwyżej, gdy staje w obliczu zagrożenia. Takie sytuacje mogą mieć miejsce w przypadku nieoswojonej agamy branej wbrew jej woli na ręce przez właściciela lub podczas wizyty u lekarza weterynarii. Oswojona agama na ogół nie przejawia objawów stresu podczas kontaktu z człowiekiem i chętnie przyjmuje pokarm od właściciela. Jest doskonałym pupilem dla dzieci. Jednakże młody właściciel może zajmować się agamą tylko pod nadzorem rodziców, którzy powinni poinformować go, jak obchodzić się z jaszczurką, by nie zrobić jej krzywdy. Konieczne jest też dbanie o mycie rąk po każdym kontakcie z gadem. Wiedza na temat chowu agamy brodatej wciąż jest poszerzana. Niestety dostępność informacji w polskiej literaturze jest ograniczona, jednakże w Internecie można spotkać wiele wiadomości na ten temat. Nie zmienia to faktu, że jest to jeden z najczęstszych pacjentów gadzich w wyspecjalizowanych gabinetach leczących zwierzęta egzotyczne. Zwierzęta te chorują z powodu nieodpowiedniego środowiska życia, diety i zaniedbań ze strony właścicieli.

W niniejszym opracowaniu postaram się zawrzeć najważniejsze informacje niezbędne dla każdego początkującego hodowcy tego wspaniałego gatunku.

 

 

FlippingBook page flip extension for Joomla.
Dla Autorów

Reklama

Reklama
Nasze wydawnictwa
TOP