Zeszyty Terrarystyczne nr 1-2/2016 (17)

This is a SEO version of Zeszyty Terrarystyczne nr 1-2/2016 (17) Page 1
To view this content in Flash, you must have version 8 or greater and Javascript must be enabled. To download the last Flash player click here

Chcę kupić numer drukowany

Drodzy Czytelnicy,

Witam Was po raz pierwszy na łamach Zeszytów Terrarystycznych i mam nadzieję, że dalej wspólnie będziemy podążać wyjątkową ścieżką, jaką jest terrarystyka. Dla mnie hodowla zwierząt egzotycznych jest przygodą, którą kontynuuję już od kilkunastu lat. Część osób zna mnie zapewne z serwisu Arachnea, którego jestem administratorem. Od kilku lat organizuję największe w naszym kraju wystawy z udziałem zwierząt egzotycznych. Moim osobistym celem jest oswojenie ludzi z naturą, przyciągnięcie ich do terrarystyki. Oczywiście jeden człowiek nie jest w stanie odmienić całego świata, dlatego chciałbym zaprosić Was do udziału w konkursie, który jest jednocześnie początkiem akcji społecznościowej „Przebudzenie terrarystyki". Więcej o tym projekcie na następnej stronie oraz na naszym profilu fb.

W bieżącym wydaniu Zeszytów Terrarystycznych dominują dwa nurty. Jeden, to oczywiście dawka wartościowej wiedzy na temat hodowanych przez nas zwierząt. Cenne informacje odnajdą tu hodowcy pająków, owadów oraz gadów. Drugi nurt, to bardzo ważne informacje o warunkach, jakie powinniśmy stworzyć naszym podopiecznym, aby żyło im się nie tylko wygodnie, ale i zdrowo.

Mając ten wyjątkowy przywilej witać Was przy lekturze ZT, chciałbym zaprosić Was jednocześnie do współtworzenia kwartalnika. Ciągle poszukujemy osób, które żyją terrarystyką i chciałyby podzielić się swoją wiedzą z innymi. Nie musisz być wcale absolwentem uczelni przyrodniczej, bo dla nas najważniejsze jest Twoje doświadczenie w hodowli zwierząt egzotycznych.

Zapraszam też wszystkich do zadawania pytań. Chciałbym, aby nasze czasopismo żyło, żeby jego Czytelnicy byli aktywni. Wówczas samej redakcji pracuje się łatwiej i z poczuciem wypełniania pożytecznej misji.
Możecie też do mnie pisać w sprawie wszelkiego rodzaju uwag lub pomysłów dotyczących funkcjonowania Zeszytów Terrarystycznych – gorąco zapraszam.

Andrzej Piróg
Redaktor Naczelny
apirog@zeszytyterrarystyczne.pl

Spis treści

Martyna Niewczas
On czy ona? Rozpoznawanie płci u pająków ptaszników

Paweł Czapczyk
Smok z Państwa Środka, czyli jaszczurka krokodylowa (Shinisaurus crocodilurus) w terrarium

Małgorzata Ponikowska
Witaminy i minerały - suplementacja u gadów

Anna Janicka, Maciej Zawiślak
Ksenobiotyki w mikrośrodowisku terrarium

Romuald Piotrowski
Zmierzchnica trupia główka - Acherontia atropos. Hodowla w warunkach domowych

FlippingBook page flip extension for Joomla.
Dla Autorów

Reklama

Reklama
Nasze wydawnictwa
TOP